Aktualności

19.02.2015 - Nowy Fitmin Program już w sprzedaży!

Piąta generacja Fitmin Program to więcej niż po prostu karmy. To zaawansowany program żywieniowy jakości super premium, który zawiera aż 50% świeżego mięsa. Bez pszenicy ani zbóż genetycznie modyfikowanych. Dedykowany psom dużym i małym, starszym i młodym. Tym ciężko pracującym i rasowym kanapowcom. W wyniku indywidualnego podejścia do tworzenia pożywienia dla psów powstała filozofia linii życia. Dzięki niej każdy pies może być zdrowo karmiony jedną z szesnastu karm Fitmin od momentu swoich narodzin aż po jesień życia.

Fitmin Program Żywieniowy to system żywienia z regulowaną dawką energii w zależności od aktualnej kondycji Twojego psa. Nie należy zmniejszać lub zwiększać porcji karmy, wystarczy wybrać pokarm z niższą lub wyższą zawartością energii. W ten sposób zapewnisz psu uczucie sytości i jednocześnie możesz kontrolować jego wagę.
Nadwaga - powstaje w momencie, kiedy podaż energii jest większa niż jej wydatek.
Rozwiązanie: zwiększenie aktywności fizycznej lub przejście na karmę z niższą zawartością energii.

W przypadku zmiany wielkości porcji należy mieć świadomość, że jednocześnie z dodaniem/odebraniem karmy dodaje się lub ujmuje również niezbędne dla organizmu witaminy i minerały. Jednocześnie ze zwiększeniem bądź zmniejszeniem dziennej dawki pies zostaje wystawiony na sytuację stresową - pies z nadwagą, któremu zostanie zabrana np. 1/3 karmy, będzie się czuł głodny. Przeciwnie - chudy pies, który otrzyma porcję większą np. o 1/3, może mieć problem z jej zjedzeniem. Pełna miska - nie zmieniaj dziennej porcji ale zawartość energii, która znajduje się w karmie Wszystkie karmy Programu Żywieniowego Fitmin mają zbliżony do siebie skład. Zmienia się tylko udział poszczególnych składników, a co za tym idzie dawka energii. Dlatego przejście na karmę z wyższą lub niższą zawartością energii odbywa się bezproblemowo. Karmy można również mieszać. Podczas dokonywania wyboru karmy ułatwienie przynosi barwny kod opakowania. Produkty w każdej z podstawowych grup MINI, MEDIUM, MAXI są oznaczone tym samym kolorem. Zawartość energii dla poszczególnych produktów zawsze łatwo poznać po ilości danego koloru na opakowaniu. Jeśli całe opakowanie jest kolorowe, jest to karma z najwyższą zawartością energii w danej grupie. I na odwrót - im więcej białego tym mniej energii jest w danym produkcie. Dodatkowo w karmach dla psów dorosłych wartość energetyczna oznaczona jest zielonym "suwakiem" z sylwetką psa na opakowaniu.

Jak wybrać karmę? To już nie może być prostsze!

Wybierz jeden z trzech kolorów, który odpowiada wadze Twojego psa w wieku dorosłym
MINI - dla psów do 13 kg masy ciała
MEDIUM - dla psów od 13 do 35 kg masy ciała
MAXI - dla psów powyżej 35 kg masy ciała

Dopasuj wiek psa i oszacuj poziom jego aktywności
puppy - dla szczeniąt (w grupie MAXI istnieje dodatkowo wariant junior)
maintenance - dla dorosłych psów, karma ze średnią zawartością energii
performance - dla dorosłych psów, karma ze zwiększoną zawartością energii
light - dla dorosłych psów, karma ze zmniejszoną zawartością energii
senior - dla dorosłych psów w starszym wieku

• Podawaj wybrany rodzaj karmy przez 4 tygodnie. Stosuj orientacyjną ilość dziennej dawki podaną na opakowaniu.
• Po upływie miesiąca oceń stan odżywienia i aktualną kondycję psa
• Dobierz karmę z odpowiednią ilością energii. Pamiętaj: nie zmieniaj psu dziennej dawki, ale wybierz karmę z niższą lub wyższą zawartością energii. W ten sposób zapewnisz psu uczucie sytości i dostarczysz mu wszystkie niezbędne składniki odżywcze.
• Ocenę kondycji psa powtarzaj regularnie co 4 tygodnie i zgodnie z nią dobieraj karmę.

Aby kupić nowe karmy Fitmin Program wystarczy kliknąć w ten link.