Aktualności

18.04.2012 - Spacer z psem na sportowo - Koszęcin 2012

 
Zawody, które od lat mają miejsce w koszęcińskich lasach kojarzą się z wymagającymi imprezami, których uczestnicy muszą przebyć fragmenty po błocie, rowach, bagnach i korzeniach. Warunki na trasie drugiej edycji Pucharu Polski w dogtrekkingu (14.04.2012) nie były aż tak ekstremalne, chociaż całą poprzednią noc obficie padał deszcz. Wśród startujących pojawiły się głosy, że organizatorzy, musza mieć jakieś specjalne chody na górze, ponieważ akurat na czas trwania imprezy nie lało.

Na starcie obu dystansów oraz w kategorii rodzinnej Fitmin Dogtrekking Family Cup stanęło łącznie prawie 160 zawodników. Przeważały pociągowe malamuty i husky, ale przekrój ras i psich gabarytów był mocno zróżnicowany. Od małych mieszańców po olbrzymiego wspaniałego nowofulanda Czestera będącego na pograniczu psa i wierzchowca. Kolejne zawody będące równocześnie Mistrzostwami Polski odbędą się już 12 maja w Złotym Stoku.

Na zawodach wystartowali również pracownicy firmy Dibaq Polska ze swoimi psami. Key Account - Katarzyna Jakubowska konsekwentnie walczy o pierwszą dziesiątkę w klasyfikacji generalnej. Tym razem była 14 na dystansie medium. Swój dogtrekkingowy debiut zaliczyli również handlowcy: Michał Ciesielski, Michał Kowalski i Piotr Majtka.