Aktualności

16.07.2012 - Stan zapalny - wróg czy sojusznik?

 

Stan zapalny - wróg do pokonania czy sojusznik, którego należy traktować z szacunkiem?

Nowoczesna praktyka medyczna błędnie interpretuje symptomy wysyłane przez organizm podczas choroby. Zapalenie to proces za pomocą którego organizm "naprawia" szkody. Systematyczne tłumienie naturalnych reakcji organizmu może być przyczyną ciągłego, zauważalnego wzrostu liczby chronicznych i zwyrodnieniowych chorób. W praktyce, poprzez zapobieganie naturalnym reakcjom obronnym organizmu na szkodliwe bodźce, przeciwdziałamy ich eliminacji i zmuszamy układ obronny do produkowania nowej równowagi wraz ze wzrostem chronicznych i zwyrodnieniowych przypadłości.

Metafora: miasto pozbywa się odpadów w piecach do spalania. Emitują one dym, ciepło, hałas oraz szkodliwe zanieczyszczenia, powodując oczywiste szkody. Podobnie stany zapalne powodują ból, dyskomfort i wyczerpanie. Jednak czy ich "wyłączenie" to naprawdę najlepsza rzecz jaką możemy zrobić?

Tak jak wtedy, gdy wyłączymy piec do spalania - zostawimy odpady w mieście, aby znieczyszczały środowisko, tak też kiedy pozbędziemy się zapalenia przy pomocy leków - pozostawimy szkodliwe toksyny wewnątrz organizmu. Sytuacja jest nawet gorsza, kiedy patologiczny bodziec się utrzymuje, ponieważ zmusza on orgaznizm do chronicznego procesu zapalnego. Proces ten będzie obezwładniający i bolesny, ale nieefektywny (oczywistym jest, że jeśli odpadki będą nieustannie produkowane, piec będzie zmuszony pracować non-stop).

Leki przeciwzapalne powinny być stosowane tylko wtedy, kiedy nie jest możliwe usunięcie przyczyny stanu zapalnego, kiedy przyczyna jest nieznana, bądź w ostatecznym rozrachunku, gdy zapalenie utrudniałoby lub uniemożliwiało życie. Nietolerancje pokarmowe, pole na którym SANYpet to niekwestionowany lider, powodują tylko takie stany zapalne i/lub zwiększenie wydzielania oraz wydalania, które są logiczną reakcją organizmu. Schorzenia te mogą zaatakować każdy narząd, ponieważ indywidualna wrażliwość jest różna. Jedzenie, którego nie toleruje orgaznizm, będzie wywoływać ostre procesy zapalne przy każdym spożyciu. Jeśli jest ono częścią codziennej diety, procesy te nieuchronnie staną się przewlekłe.

Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie Powiększ zdjęcie